Zamansız Kıyafetler ile Farklı Kombinler Yaratın

Zamansız Kıyafetler ile Farklı Kombinler Yaratın

Minimalist Moda Akımı ile Gardırobunuzu ve Stilinizi Kusursuz Hale Getirin

Sade ve az kavramlarını temel alarak yaşamımızda yalnızca bize değer katan şeylere sahip olmayı öğütleyen minimalizm, karmaşadan uzak daha mutlu bir yaşamı vaat ediyor. Yalnızca eşyalardan değil, hayatımızı zorlaştıran insanlardan ve hatta düşüncelerimizden bile kurtulmamız gerektiğini belirten bu akım “Az çoktur” felsefiyle birçok insanı etkisi altına almayı başarıyor. Bu akımın en etkin olduğu alanlardan biri ise kuşkusuz giyim sektörü. Sadeliği ve duruluğun ön planda olduğu minimalist moda akımı, gereksiz giysi ve aksesuar kalabalığından arınmamızı sağlayarak zarif ve şık bir stil yaratmamıza yardımcı oluyor.

Sade ve işlevsel parçalar tercih edin

Giyimde sadelikten hoşlananlar için hayat kurtarıcı olan bu akım, göz yormayan renkleri ve desenleri ön plana çıkarıyor. Bunun yanı sıra her bir kıyafetin işlevsel olmasına dikkat etmek gerekiyor. Yani üst veya alt giyim grubunun farklı parçalarla da kombinlenebiliyor olması sayesinde az sayıda kıyafetle farklı birçok görünüme sahip olmak mümkün hale geliyor. Elbette her parça desensiz ve işlevsel olmak zorunda değil. Minimalizm moda akımında göre dolabınızda birkaç önemli parçayı bu amaç için belirlemeniz, az kıyafetle harikalar yaratabilmeniz için size yardımcı oluyor.

Zamansız kıyafetler ile farklı kombinler yaratın

 Bilindiği üzere her yeni sezon geçişiyle birlikte ön plana çıkan kesimler, renkler ve desenler değişiyor. Bu da her sezon yeni bir kıyafet almak ve eskilerin modası geçtiği içinse onlardan kurtulmak anlamına geliyor. Karmaşaya sebep olan bu döngüden kurtulmanızı sağlayacak minimalist moda akımı bu noktada zamansız olarak tabir edilen, yani her sezon her yerde rahatlıkla giyilebilecek parçaları seçmenizi öneriyor. Örneğin gündüz Jean pantolon ile giyilebilen blazer ceket, bir iş toplantısında veya şık bir elbise ile akşam tekrar kullanabiliyor.

Aksesuarların gücünden faydalanın

Aksesuarlar ise minimalist moda akımının kilit noktalardan biri. Tarzınızı farklılaştırmak, kıyafetlerin niteliğini belirlemek ve aynı parçalarla değişik stillere sahip olmak için aksesuarların gücünden mutlaka faydalanmanız gerekiyor. Bununla birlikte fazla aksesuarın varlığı da minimalizmin ortaya koymak istediği sadeliği geri plana iteceğinden, kıyafetlerinizde olduğu gibi yalnızca işlevsel olan parçalar kullanmanız gerekiyor.